Je pití kávy skutečně tak nebezpečné, jak se tvrdí? Nebo vám naopak dělá dobře? To je otázka, kterou si klade asi každý piják. A hledá na ni odpověď v médiích. Slavné články začínající slovy "lékaři z univerzity XY zjistili, že..." byly postupně nahrazeny články "6 důvodů, proč...", ale zmatení trvá. Respektovaný americký časopis Time momentálně nabízí na svých stránkách hned čtyři články na téma "zdravotní následky pití kávy", které nabízejí hned čtyři možné interpretace důsledků pití oblíbeného ranního povzbuzovače.

A všechny opřené o vědecké výzkumy. Podle jednoho pití kávy přispívá k dehydrataci a celkovému oslabení organismu a lidé by měli kávu pokud možno okamžitě nahradit zeleným čajem. Podle dalšího článku, který se naproti tomu odvolává na nejmenovanou "japonskou studii", je káva naopak prospěšná mimo jiné pro zdravý spánek. Což má mít cosi společného s množstvím adenosinu v lidském těle. A podle dalšího článku, odvolávajícího se na dr. Roba Van Dama z Harvard School of Public Health (ten člověk opravdu existuje), byste kávu pít měli! Může vám dokonce pomoci vyhnout se některým druhům rakoviny kůže.

A konečně další, tentokrát španělská studie, která se původně objevila v časopise International Journal Of Sport Nutrition an Exercise Metabolism, tvrdí, že káva je dokonce cosi jako superjídlo, které výrazně pomáhá zlepšit metabolismus především během sportovní zátěže. Člověk má skoro chuť dát si kávu, aby všechny ty protichůdné informace o účincích černého nápoje pobral.