reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(2 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  8. 9. 2008  00:00  (aktualizováno: 8. 9. 2008  08:33)

"Jiný svět" je na prodej za dvě stě milionů

reklama
Tagy

Sadomasochistický ráj je na prodej. Po dvanácti letech přestává fungovat český unikát - zámek na Vysočině, který je po celém světě vyhlášený mezi vyznavači drsných sexuálních praktik. Kdo jej bude chtít koupit, musí složit více než osm milionů eur, tedy zhruba dvě stě dvanáct milionů korun.

O prodeji svědčí zveřejněný inzerát jedné z realitních kanceláří. Objekt podle něj slouží k ubytování, stravování a relaxaci. "Zatím jsme registrovali jednoho zájemce," uvedla makléřka společnosti Remax Adéla Cihelková.

O prodeji ví i starosta obce Černá, v níž zámek z roku 1580 stojí. "Ucházet se o něj nebudeme. Nemáme peníze a ani nevím, k čemu bychom jej využili," řekl starosta Vítězslav Plocek. Čeští majitelé se sídlo rozhodli prodat letos, kancelář je nabízí od léta.

Černou u Žďáru nad Sázavou zná v Česku málokdo. Ve světě je však vyhlášená právě kvůli zámku, který majitelé prezentují jako Království jiného světa, anglicky Other World Kingdom.

Zámek, který je veřejnosti nepřístupný, má svá přísná pravidla. Panuje v něm královna, má specifické "zákony" a předpisy, lidé v něm dokonce platí bankovkami, které mají v tamní "směnárně" zkratku DOM. Objekt komunita využívala jak k natáčení snímků, tak jako hotel pro vyznavače sadomasochismu. Konaly se tam i velkolepé slavnosti s ohňostrojem či mistrovství světa v takzvané ponyboy jízdě čili jízdě v lidském spřežení. Přestože se nikdo ze zástupců majitelů k zámku nijak nevyjadřuje, z internetových stránek, které navštívilo na sedmadvacet milionů lidí, se dá vyčíst mnohé. Například noc strávená v psí boudě stála dvě stě padesát eur, za nejdražší pokoje platili zákazníci kolem tisíce eur za noc.

Celý areál, který má třicet tisíc čtverečních metrů, je obehnán zdí a hlídán kamerovým systémem. Zraku veřejnosti je skryto několik budov s desítkami pokojů, komnat a sálů. Ve věži je zařízená knihovna. Součástí všeho je i soukromá restaurace či jezírko s japonskými kapry.

Zámek až do začátku devadesátých let užívalo zemědělské družstvo. Zřídilo tam kulturní sál pro místní a závodní kuchyň. Po revoluci připadl dědicům po někdejším majiteli, ti jej ale obratem prodali. Usedlost pak prošla kompletní rekonstrukcí.

K jakým účelům slouží, se překvapení venkované dozvěděli, až když se náhodou setkali se stylově oděnými hosty na návsi. Téma zámku do života v obci promluvilo ještě předtím. A to když za zdí zmizela i kaple, kam se chodili lidé modlit. Obec proto musela nechat postavit na návsi moderní kostelík, který svým tvarem připomíná biblickou archu.

S budoucími majiteli nehodlá starosta vyjednávat o tom, zda část areálu otevřou místním či nabídnou k užívání obecnímu úřadu. "Jelikož je nepřístupný už od devadesátých let, zařídili jsme fungování obce tak, abychom se bez něj mohli obejít. Je pro nás pasé," řekl Vítězslav Plocek.

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 2
"Jiný svět" je na prodej za dvě stě milionů (UNDERCOVER)
But you tell me that never know what happen there in OWK! You're...
http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Mistress (UNDERC0VER)
But you tell me that never know what happen there in OWK! You're...
zobrazit příspěvky
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Skotské referendum je varováním evropské unii, že nelze být jen evropskými občany ve svých regionech. hranice... »»»

 
reklama
reklama
reklama