reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(1 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  8. 7. 2009  00:00  (aktualizováno: 8. 7. 2009  03:15)

Jiří Leschtina: Modlitbami proti hazardu

reklama
Tagy

Jak ušlechtilé máme ministerstvo financí! Milostivě slíbilo litvínovské radnici, že pokud doloží porušování zákona v nějaké herně, omezí její provoz. To je ovšem chabá náplast na skutečnost, že ministerstvo upírá městům jedno zcela přirozené právo: Aby sama rozhodovala o množství heren ve svých ulicích.

Léta jsme svědky rozpolcenosti administrativy, umožňující Sazce, Synotu a dalším společnostem zamořit města výherními automaty se všemi hrůzami gamblerství.

Města totiž mohou vyhláškou zakázat jen mincové automaty. Mnohem vyspělejší stroje tvrdého hazardu - videoterminály - ale povoluje (a to jak na běžícím pásu) ministerstvo financí. A tak jsme rájem gamblerů. Zatímco třeba ve Francii připadá jeden automat na 18 tisíc osob, u nás je to 170 lidí.

Ministerstvo se brání, že když nějaká společnost splní podmínky loterijního zákona, musí terminály povolit. To ovšem není vůbec jisté.

V zákoně stojí, že povolení může být vydáno jen tehdy, když nedojde k porušení právních předpisů a narušení veřejného pořádku. Ale právním předpisem je i městská vyhláška, zakazující herny právě v zájmu veřejného pořádku!

Navíc od roku 2005 slibuje ministerstvo zákon, jenž by umožnil městům vyhláškami upravovat výskyt veškerých automatů, včetně videoterminálů. Do vlády nikdy nedoputoval. Zkrachoval i pokus skupiny senátorů přijmout vlastní novelu. Navzdory tomu, že naše evangelické církve vyzvaly věřící k modlitbám za sílu a odvahu senátorů, aby odolali tlakům lobbistických kruhů.

Ministr financí Janota teď vyhlásil, že předá vládě normu, podle níž by měly o veškerém hazardu na svém území rozhodovat obce. Nelze si ale dělat iluze o jejím osudu. A nepomůže ani, kdyby evangelíci přispěchali s novou modlitbičkou. Ta totiž ani v povolební sněmovně nevyváží vliv miliardových zisků z hazardu.

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 1
Jiří Leschtina: Modlitbami proti hazardu (Jiří Zahrádka)
Pana Leschtinu jako autora zrovna moc rád nemám, ale v tomhle...
zobrazit příspěvky
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Proti vidině odtržení Skotska se náhle vytvořilo něco na způsob národní fronty. o vyváženosti informování BBC... »»»

 
reklama
reklama
reklama