reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(0 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  12. 7. 2010  00:00  (aktualizováno: 12. 7. 2010  07:01)

Daniel Anýž: Zprávy jsou nuda, ať žije zábava

reklama
Tagy

Minulý týden během návštěvy v USA si izraelský premiér Benjamin Netanyahu udělal čas na prezidenta Obamu, ale také na Larryho Kinga - a přišel do jeho talk show. Rozhovor pro CNN využil Netanyahu k tomu, aby se veřejně obrátil na prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse.

"Využívám toto fórum, show Larryho Kinga, abych řekl: Prezidente Abbási, sejděme se a jednejme o míru," říkal Netanayhu do kamery a vzhledem k tomu, že přímé rozhovory se dosud nedaří, šlo o výrazné gesto, o poměrně důležitou zprávu. Ale tato výzva zapadla bez povšimnutí.

Podobně jako zapadá hvězda Larryho Kinga, jenž ohlásil odchod ze CNN. Čemuž se i česká média věnovala, vesměs však jenom ve spojení s osobností Larryho Kinga. Jeho odchod je ale i symbolem soumraku celého formátu, s nímž CNN kdysi přišla, tedy s názorově relativně nezávislým zpravodajstvím, kvůli kterému měl i Kingův pořad v polovině 90. let mimořádný ohlas. Jenže důvodem, proč nyní výzvu izraelského premiéra nikdo nekomentoval, bylo nejspíše to, že mnohem více lidí přesně v té chvíli koukalo na konkurenční zpravodajské kanály, které jsou narozdíl od CNN zcela záměrně názorově vyhraněné.

Na konzervativně republikánskou stanici FOX News, nebo naopak na demokraticky progresivní MSNBC. Obě tyto televize CNN ve sledovanosti přebíjejí. Konkrétně proti Kingovi stojí na FOX News se svou talk show Sean Hannity, jenž rozebírá, zda je Obama pouze socialista, nebo již komunista. A na MSNBC je to zase moderátorka Rachel Maddová, která varuje před oživením jaderné energie, protože vedlejšími produkty prý budou špinavé bomby a jaderné zbraně. A oproti takovým "argumentům", které oba moderátoři přednášejí chvíli jako kazatelé a chvíli jako baviči, jsou King a celá CNN prostě nudní.

Což v CNN již pochopili, jak vyplývá z informací, že Kingův pořad by měl převzít Piers Morgan, kterého v USA znají coby porotce soutěže Amerika má talent, případně komediální herečka Joy Beharová. A říká vám něco jméno Eliot Spitzer? Jde o bývalého newyorského guvernéra, jenž se proslavil tím, že nejdříve potíral organizovanou prostituci, načež musel rezignovat, když se ukázalo, že byl jako zákazník jejím pravidelným odběratelem. Tak tento Spitzer bude mít na CNN svůj vlastní diskusní pořad.

CNN se tím snaží naskočit do ujíždějícího rychlíku, ale na pováženou je, kam tento mediální vlak vlastně míří. Stranické televize polarizují společnost. A publikum, které chce slyšet jen to, co chce slyšet, zpětně podněcuje média k ještě větší dryáčnickosti. Z hlídacích psů demokracie se stávají poštěkávající hafani střežící avšak už jen své vlastní ideové budky.


Daniel Anýž


Odchod Larryho Kinga je i soumrakem nezávislého zpravodajství

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 0
Článek neobsahuje komentáře.
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
 
reklama
reklama
reklama