reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(12 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  16. 3. 2011  00:00  (aktualizováno: 16. 3. 2011  11:05)
Kauza Sazka

Sazka je bez peněz. Nemá, kde je získat, lidé přestávají sázet

reklama
Tagy

Sazka včera poprvé natvrdo oznámila, že nemá na výplatu lednového stomilionového jackpotu. Navíc požádala prozatímního insolvenčního správce Josefa Cupku o posvěcení žádosti, ve které chce po ministerstvu dočasné pozastavení loterijní i neloterijní činnosti. Tedy "pauzu" ve fungování firmy, dokud se nevyřeší problémy s jejím financováním.

Sazka nyní vyplácí jen výhry do půl milionu korun. U vyšších odkazuje na jistotu, kterou má složenou pro tyto účely u ministerstva financí.

Vážné finanční problémy největší české loterijní společnosti trvají už čtvrt roku. Od prosince už neplatí ty největší ze svých dluhů.

Pomoci jí mají podle plánů vedení i majoritního akcionáře finančníci z Penty a přítel generálního ředitele Aleše Hušáka Martin Ulčák a jeho firma E-Invest. Sazka tvrdí, že smlouva o dvouapůlmiliardovém úvěru s nimi je jedinou možností řešení problémů firmy.

Sazka má totiž problémy s hotovostí. Kvůli jejím potížím lidé méně sázejí. Ještě loni Sazka podle zdrojů HN běžně udržovala normální týdenní hotovostní tok mezi 200 až 250 miliony korun. Nyní je to přibližně sto milionů. V posledních týdnech klesl obrat o třicet procent. K sázení se totiž nevracejí příležitostní hráči, které by za normálních okolností lákal velký jackpot.

Včera proběhla i valná hromada loterijní společnosti. Minoritní akcionáři chtěli změnit stanovy tak, aby do Sazky mohl vstoupit případný nový investor. Zároveň chtěli odvolat generálního ředitele Aleše Hušáka. Ani jeden návrh ale valná hromada neschválila.

Jednání ale bylo bouřlivé. Šéf Sazky Hušák byl po něm hospitalizován v nemocnici. A odboráři Sazky vyhlásili stávkovou pohotovost.

 


NEMOCNÝ MUŽ
Aleš Hušák skončil po valné hromadě Sazky v nemocnici.
FOTO: ARCHIV HN

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 12
Konečně, vždyť to nemá se sportem nic společného. (Nacpšte si ji do špic.)
Podporuji mládež ve svém okolí a ne loupežníky.
Hušák to udelal jako Japonec (Varel Bufet)
už se těším, jak se bude křivit rypáček spekulantům Vítek a spol....
No bodejď y někdo sázel když vidí, že ty prachy (Che lee)
jdou tomu arogantnímu praseti Hušákovi. Na jeho zasloužený plat....
Sazka je bez peněz. Nemá, kde je získat, lidé přestávají sázet (anonym)
Nevím, ale zdá se mě, že s většími výhrami - tzn. že nebyly vylosovány...
Předpokládám transformaci na (matěj)
penzijní fond.
zobrazit příspěvky
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Proti vidině odtržení Skotska se náhle vytvořilo něco na způsob národní fronty. o vyváženosti informování BBC... »»»

 
reklama
reklama
reklama