reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  5. 9. 2011  00:00
Vedení lidí

Elektronická evidence brání pomstě zaměstnanců

NEPŘEHLEDNOST. To je ve firmách častý problém třeba při plánování dovolených, pracovních cest nebo přesčasů. Společnosti proto začínají více využívat elektronické plánování. Firmy s vysokou fluktuací, kde bývalí zaměstnanci častěji podávají udání, používají elektronickou evidenci i jako důkaz při kontrolách ze strany inspektorátu práce.

Podle zákoníku práce má zaměstnavatel povinnost plánovat pracovní dobu s předstihem. Zkoordinovat třeba dovolenou tak, aby v období zvýšeného vybírání volna podnik hladce fungoval, není jednoduché. Zvláště u velkých firem nemusí ústní dohoda či ručně malované tabulky stačit. Na trhu se proto objevují personální softwarové aplikace, které tuto oblast řeší a šetří čas.

Na českém trhu mohou personalisté použít například Plán a schvalování dovolené (e-DOV) společnosti Vema nebo programy společnosti OKsystem. Od 1. září je na trhu také novinka společnosti Asseco Solution - HELIOS PersOn, která byla testována pilotně a nyní funguje v ostré verzi. "Mapování procesů v organizaci je trend poslední doby a tudy se bude nepochybně ubírat i vývoj v Česku," říká Dagmar Hrušková, vedoucí oddělení analýzy ekonomiky a logistiky společnosti Vema.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
Představa, že společnost rsj vydělává díky geniálním algoritmům miliardy bez rizika, je podle jejího předsedy... »»»

 
HN14 144 2
Největší softwarová firma světa ztrácí monopol. nový šéf satya nadella musí přestat bránit pevnost a dát... »»»

 
reklama
reklama
reklama