reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  5. 9. 2011  00:00
Vedení lidí

Elektronická evidence brání pomstě zaměstnanců

NEPŘEHLEDNOST. To je ve firmách častý problém třeba při plánování dovolených, pracovních cest nebo přesčasů. Společnosti proto začínají více využívat elektronické plánování. Firmy s vysokou fluktuací, kde bývalí zaměstnanci častěji podávají udání, používají elektronickou evidenci i jako důkaz při kontrolách ze strany inspektorátu práce.

Podle zákoníku práce má zaměstnavatel povinnost plánovat pracovní dobu s předstihem. Zkoordinovat třeba dovolenou tak, aby v období zvýšeného vybírání volna podnik hladce fungoval, není jednoduché. Zvláště u velkých firem nemusí ústní dohoda či ručně malované tabulky stačit. Na trhu se proto objevují personální softwarové aplikace, které tuto oblast řeší a šetří čas.

Na českém trhu mohou personalisté použít například Plán a schvalování dovolené (e-DOV) společnosti Vema nebo programy společnosti OKsystem. Od 1. září je na trhu také novinka společnosti Asseco Solution - HELIOS PersOn, která byla testována pilotně a nyní funguje v ostré verzi. "Mapování procesů v organizaci je trend poslední doby a tudy se bude nepochybně ubírat i vývoj v Česku," říká Dagmar Hrušková, vedoucí oddělení analýzy ekonomiky a logistiky společnosti Vema.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
 
reklama
reklama
reklama