reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  1. 11. 2011  00:00
Bankovní poplatky

Poplatky za bankovní účty klesly, ročně se ale stejně dají ušetřit tisíce

Nenechte bance zbytečně ani korunu. Kolem výše bankovních poplatků panuje u nás někdy až hysterie. Italské, lotyšské či rakouské banky jsou přitom podle studie Evropské komise dražší. Za základní služby ale Češi zaplatí stále hodně peněz.

Od začátku roku zaplatili Češi bankám na poplatcích asi 32 miliard korun. Uvádí to server Bankovnípoplatky.com, který vychází z dat České národní banky. Číslo udává souhrn všech bankovních poplatků, od nichž jsou odečteny náklady na jejich výběr. V Česku přitom panuje názor, že jsou u nás bankovní poplatky vysoké.

Tvrdí to i ředitel vzdělávací firmy KFP Petr Pavlásek, podle něhož jsou poplatky českých bank obvykle mírně vyšší než u zahraničních. Majitel serveru Bankovnípoplatky.com Patrik Nacher míní, že jsou "české banky dražší, pokud jde o ceny základních služeb". A doplňuje: "Celkový výnos poplatků je u nás i v zahraničí zhruba stejný, pro českého zákazníka jsou však důležité právě ceny základních bankovních služeb."

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Julie Hrstková
Po šesti letech řešení největší poválečné finanční krize je svět opět v útlumu. Centrální banky varují před... »»»

 
reklama
reklama
reklama