reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  16. 2. 2012  00:00

Zdeněk Sklenář

Za dvacet let budou dnešní soukromé sbírky stejně proslulé, jako byly sbírky prvorepublikových průmyslníků a vzdělanců, říká galerista Zdeněk Sklenář, který letos otevře výstavní síň v Pekingu. Ukáže v ní, jak pozoruhodné umělce má český národ, početný jako průměrné čínské město.

Zdeněk Sklenář funguje trochu jako princip jin a jang. Poznáte to nejen díky jeho typickému spojení bílé košile a černého obleku. O umění dokáže dlouhé minuty mluvit soustředěně, ale stejně se nad ním umí i doslova rozdráždit. Začínal v devadesátých letech jako galerista v Litomyšli a v Česku byl jedním z těch, kteří otevírali trh s uměním. Dnes vede privátní galerii na pražském Smetanově nábřeží, umístěnou vedle takových institucí, jako je Národní divadlo, FAMU anebo kavárna Slavie. Ve dveřích tu můžete potkat kapitány českého průmyslu, stejně jako zástupce předních evropských galerií či prosté obdivovatele klasiků českého moderního umění. A poslední roky sem stále častěji přijíždějí i milovníci umění z Asie, s níž Sklenář cítí souznění nejen umělecké.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Skotské referendum je varováním evropské unii, že nelze být jen evropskými občany ve svých regionech. hranice... »»»

 
reklama
reklama
reklama