reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(0 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  5. 4. 2012  00:00  (aktualizováno: 5. 4. 2012  06:33)
Ve hře jsou předčasné volby, rozhodne se o nich po Velikonocích

VV zkrotly, diktují si Nečas a Kalousek

reklama
Tagy

Málokdy je vidět premiéra Petra Nečase a ministra financí Miroslava Kalouska v takové shodě, jakou předvedli včera. Věcem veřejným vzkázali, že pokud do úterý neustoupí ze svého tlaku na vládu, budou na konci června předčasné volby. Na svou stranu získali i prezidenta Václava Klause, který případné volby obratem podpořil.

Reakce nejmenší vládní strany byla okamžitá a její zástupci mírnili požadavky. Poslanecký klub VV nakonec včera pozdě večer odhlasoval, že zástupci strany mají jednat o pokračování vlády. "Až pokud by jednání zkrachovala, ministři podají demise," řekl předseda VV Radek John po jednání výkonné rady a poslaneckého klubu. K ústupku ho dohnali i vlastní ministři, kteří neposlechli stranické rozhodnutí a odmítli podat demise.

Jednání, která mají vládní krizi vyjasnit, začínají dnes. Kromě dohody s VV lídři TOP 09 a ODS naznačili ještě jednu variantu - vládu podporovanou případnými odpadlíky, pokud by zajišťovala dostatečnou sněmovní většinu. Další možností jsou předčasné volby. Ty by pro Věci veřejné znamenaly konec ve vrcholné politice. Jejich preference jsou totiž hluboko pod pěti procenty. ODS i TOP 09 jsou na ně naopak připraveny, přestože se tím zastaví rozjeté vládní reformy i nastartovaná diskuse o úsporách. Ostatně právě úsporná opatření budou i teď tématem koaličních jednání.

Předčasné volby by měly pro ODS i TOP 09 jeden klíčový bonus - kromě propadu VV by se nestihly zformovat jiné menší strany, které by voliče po VV mohly přetáhnout.

Vládní plány, které by byly ohroženy předčasnými volbami
DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 0
Článek neobsahuje komentáře.
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Skotské referendum je varováním evropské unii, že nelze být jen evropskými občany ve svých regionech. hranice... »»»

 
reklama
reklama
reklama