reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  13. 4. 2012  00:00
Energetika

Vitásková prověřuje ceny za distribuci energií. Příliš rostou

 

Zákazníci v Česku platí distribučním firmám vysoké poplatky za služby spojené s distribucí elektřiny a plynu. Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková firmy přitom podezírá, že ceny za dodávky energií uměle nadsazují. A chce jejich počínání prověřit.

Vitáskové se nelíbí, že distributoři, jejichž ceny podléhají regulaci, nakupují nekontrolovaně služby od spřízněných firem patřících do téže skupiny. Náklady na servis, údržbu či obnovu sítí si pak promítají do ceny. Úřad ale nemá jistotu, že nejsou subdodávky předražené. "Začínáme to důsledně kontrolovat," říká jeho šéfka, podle níž se v neprůhledných zakázkách mezi spřízněnými firmami protočí na trhu elektřiny a plynu v Česku až 14 miliard korun ročně. Nezávislá poradenská společnost ENA (pracuje pro Sdružení velkých spotřebitelů energie) provedla detailní analýzu cen za distribuci energií v několika evropských státech za několik let. A došla k závěru, že tyto platby zatěžují Čechy víc než zákazníky v jiných zemích.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Proti vidině odtržení Skotska se náhle vytvořilo něco na způsob národní fronty. o vyváženosti informování BBC... »»»

 
reklama
reklama
reklama