reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Úvodní stránka iHNed.cz iHNed.cz Hospodářské noviny Respekt Ekonom Marketing&Media Obchodní věstník KarieraWeb Odborné měsíčníky
Aktuální vydání Poslední týden Online archiv Rubriky IN Magazín Víkend Proč ne?! Český exportér
HN.IHNED.CZ  19. 4. 2012  00:00
Amerika

Jak prezident Obama chytře vyčaroval z Buffettova pravidla Romneyho daň

Většina Američanů by přivítala, kdyby milionáři platili vyšší daně. Republikáni se tomu brání. Pro jednoho z nich, prezidentského kandidáta Mitta Romneyho, to ovšem může být v souboji o Bílý dům velký problém.

V USA byl v úterý "Tax Day", den, dokdy měli lidé odevzdat daňová přiznání. Což je pro Američany, stejně jako pro většinu ostatních smrtelníků, smutná povinnost a spíše soukromý zážitek. Ne tak ovšem pro prezidenta Obamu, který na webu Bílého domu vystavil daňová přiznání za posledních 11 let, a daně budou holí, kterou bude chtít bít svého soupeře do listopadových voleb Mitta Romneyho.

Společně s manželkou Michelle si Obamovi loni přišli na 789 674 dolarů, většinu z toho (přes 440 tisíc dolarů) tvoří příjmy z už dříve vydaných Obamových knih. A jelikož se tyto příjmy snižují, tak jde o nejnižší roční výdělek Obamy od roku 2004 (kdy to bylo 5,5 milionu dolarů). Jako prezident si Obama loni poprvé vydělal méně než 1 milion dolarů. To by vzhledem k tomu, že průměrný roční příjem v USA je 45 tisíc dolarů, sám o sobě nebyl populisticky dvakrát prodejný argument. Ale ve vztahu k Romneymu - to už je jiná písnička.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Různí komentátoři se snaží dostat do hlavy ruského prezidenta Putina. Chtějí předpovědět, jak se bude dál... »»»

 
reklama
 
reklama
reklama