reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
HN.IHNED.CZ  19. 4. 2012  00:00
Amerika

Jak prezident Obama chytře vyčaroval z Buffettova pravidla Romneyho daň

Většina Američanů by přivítala, kdyby milionáři platili vyšší daně. Republikáni se tomu brání. Pro jednoho z nich, prezidentského kandidáta Mitta Romneyho, to ovšem může být v souboji o Bílý dům velký problém.

V USA byl v úterý "Tax Day", den, dokdy měli lidé odevzdat daňová přiznání. Což je pro Američany, stejně jako pro většinu ostatních smrtelníků, smutná povinnost a spíše soukromý zážitek. Ne tak ovšem pro prezidenta Obamu, který na webu Bílého domu vystavil daňová přiznání za posledních 11 let, a daně budou holí, kterou bude chtít bít svého soupeře do listopadových voleb Mitta Romneyho.

Společně s manželkou Michelle si Obamovi loni přišli na 789 674 dolarů, většinu z toho (přes 440 tisíc dolarů) tvoří příjmy z už dříve vydaných Obamových knih. A jelikož se tyto příjmy snižují, tak jde o nejnižší roční výdělek Obamy od roku 2004 (kdy to bylo 5,5 milionu dolarů). Jako prezident si Obama loni poprvé vydělal méně než 1 milion dolarů. To by vzhledem k tomu, že průměrný roční příjem v USA je 45 tisíc dolarů, sám o sobě nebyl populisticky dvakrát prodejný argument. Ale ve vztahu k Romneymu - to už je jiná písnička.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Julie Hrstková
Po šesti letech řešení největší poválečné finanční krize je svět opět v útlumu. Centrální banky varují před... »»»

 
reklama
reklama
reklama