reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(0 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  19. 4. 2012  00:00  (aktualizováno: 19. 4. 2012  01:11)
Fed Cup

Kvitová a spol. věří, že ukončí sérii Italek

Před dvěma lety prohrály Češky s Itálií v semifinále 0:5. Sedm z osmi tenistek římského zápasu je v nominaci i nyní.
reklama
Tagy

Budeme lepší a nepříznivou statistiku s Italkami zlomíme, věří české tenistky před víkendovým semifinále Fed Cupu. Přitom je čeká hodně těžký soupeř, který je v žebříčku národů úplně na špici a Česká republika "až" druhá. Soupeř, který poslední čtyři vzájemné zápasy vyhrál a naposledy české tenistky před dvěma lety v Římě porazil jasně 5:0.

Nová je jen Hlaváčková

Italský celek se od utkání na římské antuce před dvěma lety nezměnil. Žádná ze čtyř Italek nezaznamenala ani výrazný posun žebříčkem. I český tým je ze tří čtvrtin stejný, jenže Petra Kvitová z druhé padesátky žebříčku postoupila až mezi aspirantky na tenisový trůn a dříve výsledkově labilní Lucie Šafářová se nyní cítí nejlépe ve své dosavadní kariéře. Češky si věří i na debla v podání Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké. Právě Hlaváčková je také jedinou tenistkou, která v Římě před dvěma lety v týmu nebyla.

Neméně důležitým argumentem pro sebedůvěru české reprezentace je i vyprodaná ostravská ČEZ Arena, která pojme sedm tisíc diváků, a rychlý povrch, na kterém, jak samy hráčky tvrdí, budou mít navrch.

"Oba výběry jsou silné. Individuální schopnosti podřizují svému týmu, jak my, tak Italky spolu dobře vycházíme," hledá společné rysy dvou nejlepších národních celků světa český kapitán Petr Pála. "A v čem je hlavní rozdíl a proč budeme lepší? Povrch bude daleko méně vyhovovat soupeřkám," je si jistý Pála.

"Ten zápas tehdy se nám moc nepovedl, navíc se hrálo na antuce, i když to, co nám tehdy nachystali v Římě, nemůžeme ani nazývat antukou, spíš polem," vzpomíná na nevydařený výlet na jih Kvitová, která od té doby stihla vyhrát Wimbledon, turnaj Masters a jak říká, změnila se takřka ve všem. "Kondice, taktika, servis," vypočítává dvaadvacetiletá tenisová celebrita. Souhlasí také s nehrajícím kapitánem v názoru na důležitost povrchu. "Kurt je udělaný na nás, na naši hru, na mě a na můj servis," dodala jednička týmu.

Povrch je česká zbraň

Naše hra v podání jedničky a dvojky českého týmu znamená rychlé ploché údery, které nedovolí technicky hrajícím Italkám dostat se včas pod míč, aby mohly zlobit svými rotovanými lifty a čopy. "Rychlá hra na ně hodně platí, Schiavoneová nemůže stíhat, pokud budeme hrát rychle," předpovídá Šafářová.

I čtyřhra má být podle hráček v české režii. "Z nás, které jsme občas uhrály kolo dvě, se stal tým, jenž je většinou nasazený mezi prvními čtyřmi, a máme tak trošku povinnost uhrát čtvrtfinále nebo semifinále velkých turnajů," konstatuje nová členka týmu Hlaváčková, povolaná právě pro čtyřhru s Hradeckou.

S nadsázkou se dá říct, že hráčky tak v průběhu přípravy na víkendový zápas víc řešily, co si dnes vezmou na sebe pro večerní oficiální předzápasový banket. "Na normálních turnajích se k tomu moc nedostaneme, bude to fajn zpestření, budeme mít všechny stejné šaty, které jsme si samy vybraly," těšila se Kvitová.


Česko-Itálie

Řím 2010

V tehdejším semifinále Fed Cupu chyběla v obou týmech jediná hráčka - Andrea Hlaváčková. Petra Kvitová v Římě tehdy nastoupila až do třetího zápasu a podlehla tehdejší italské jedničce Pennettaové. Lucie Šafářová podlehla ve druhé dvouhře úvodního dne Schiavoneové.


Postavení na žebříčku v roce 2010 a dnes

Česko

Petra Kvitová 60./3.

Lucie Šafářová 38./23.

Lucie Hradecká 74./73.

Andrea Hlaváčková 153./117.


Itálie

Francesca Schiavoneová 17./12.

Roberta Vinciová 58./19.

Flavia Pennetaová 15./24.

Sarra Erraniová 36./28.TENISTKY V GALA
Šaty pro čtvrteční banket vybrala Petra Kvitová (vpravo), vedle ní jsou Lucie Šafářová, Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká.
FOTO: ČTK

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 0
Článek neobsahuje komentáře.
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
Houska Ondrej nazory
Argumenty proti dohodě o volném obchodu EU s USA jsou demagogické. Smlouva se vyjednává transparentně a... »»»

 
reklama
reklama
reklama