reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Přejít do diskuse
(3 příspěvků)
HN.IHNED.CZ  24. 4. 2012  00:00  (aktualizováno: 24. 4. 2012  02:32)
PETR DVOŘÁK ŘÍDÍ ČT UŽ DÉLE NEŽ PŮL ROKU. V ROZHOVORU PRO HN ŘÍKÁ:

ČT musí šetřit a hledat nové zdroje peněz

reklama
Tagy

Na Kavčích horách začínají vznikat konkrétní obrysy nového dětského kanálu České televize. Generální ředitel ČT Petr Dvořák má už hotový jeho projekt, který chce do konce června předložit televizní radě. Zpracoval dvě verze - levnější a dražší. To souvisí s finanční kondicí televize. Podle Dvořáka totiž televizi za dva až tři roky dojdou peníze a bude třeba například zvýšit koncesionářské poplatky.

"Jediné, co neznám, je způsob, jak ten kanál dostat k divákům. Česká televize musí každý nový kanál nejdřív spustit v terestrickém vysílání, teprve pak na kabelu nebo satelitu. V rámci veřejnoprávního multiplexu ale neexistuje prostor, kam bychom dětský kanál vtěsnali," řekl Dvořák v rozhovoru pro HN. Návrh rozpočtu i programové detaily chce ale prozradit až na jednání rady.

Dvořák, který dětský kanál sliboval ve svém kandidátském projektu, je v čele televize už víc než půl roku. Zatím stihl provést audity některých smluv, které televize za doby jeho předchůdce uzavřela. Nepřímo přitom naznačil, že ukazují na nehospodárné nakládání s penězi.

"Nemyslím si, že by tam docházelo ke kriminálním činům, je to spíš o tom, že řada těch smluv byla akceptována tak, jak přišly, bez toho, aniž by to někdo vyjednával," hodnotí výsledky Dvořák.

Ani úspory ale podle Dvořáka dlouhodobě nezachrání rozpočet televize. Za tři až čtyři roky jí budou chybět peníze. "Pak budeme hledat zdroje, kterými bychom dokázali televizi udržet buď v tom stavu, v jakém je dnes, co se týká objemu vlastní výroby, nebo budeme hledat cesty, jak rozpočet navýšit - a to buď cestou indexace poplatků za tři až čtyři roky, nebo formou změny daňového zákona, kdy Česká televize je znevýhodněna tím, že je plátce DPH," tvrdí ředitel.

Dvořák má zatím na své straně klíčové spojence - členy televizní rady. Za blížící se problémy s penězi podle nich nemůže.

"Pokud chce Česká televize zachovat výrobu a všechny kanály, tak bude muset v příštích letech dojít k navýšení poplatků. I tak je ale otázka, jestli televize bude mít v budoucnu na to, aby nakupovala drahé licence na olympijské hry nebo mistrovství světa v hokeji," hodnotí situaci televize místopředsedkyně rady Dana Makrlíková.

Nového ředitele si rada chválí i pro jeho otevřenost. "Jsem spokojený. Plní to, co slíbil. Dostáváme včas všechny informace, s radou navíc vedení jedná velmi otevřeně. Na mé gusto je to až nečekaně průhledné," řekl HN radní a bývalý senátor za ODS Josef Pavlata.

 

Budeme hledat cesty, jak rozpočet navýšit. Buď cestou indexace poplatků, nebo formou změny daňového zákona.
Petr Dvořák
generální ředitel České televize

DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 3
Musí šetřit i na sobě (Jiří)
Divím se kolik je tam lidí, kteří o sebe zakopávají. Je moc lidí...
ČT musí šetřit a hledat nové zdroje peněz (Bohuslav Hynek)
Pan ředitel Dvořák si přílš hledí architonického a výtvarného...
Šetřit, šetřit, šetřit..... (Lidka)
Vedení ČT by mělo začít šetřit i u sebe. Špatně totiž hospodaří...
zobrazit příspěvky
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
 
 
 
reklama
reklama
reklama